Adwokat nieruchomości Łódź

Prawna definicja „nieruchomości” często odbiega od jej potocznego rozumienia. Kwestie dotyczące nieruchomości są bowiem uregulowane w różnych ustawach, które posługują się własną definicją tego terminu. Szukasz adwokata nieruchomości w Łodzi? Sprawdź moją ofertę!


Adwokat od nieruchomości w Łodzi – czym się zajmuje?


Adwokat nieruchomości (Łódź) rozwiązując problemy musi odwoływać się do przepisów i orzecznictwa z różnych gałęzi prawa.


Przykładowo, pozornie prosty problem dotyczący zakwalifikowania wiaty jako pomieszczenia przynależnego, doczekał się szeregu, obszernych orzeczeń. Stało się tak, dlatego że nie ma ustawowej definicji pomieszczenia przynależnego. Przy analizie prawnej należy posiłkować się pojęciem budynku, który jest inaczej zdefiniowany w prawie budowlanym ( por. art. 3 pkt. 2 ), a inaczej w załączniku do rozporządzenia Rady Ministrów z 30.12.1999 r. w sprawie Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych.


Podobnych sytuacji w odniesieniu do problematyki nieruchomości jest wiele. Konieczność posiłkowania się różnorodnymi gałęziami prawa zmusza adwokata od nieruchomości do ciągłego poszerzania i aktualizacji swojej wiedzy.

Adwokat nieruchomości Łódź

Jako adwokat od nieruchomości (Łódź) doskonale rozumiem, że stale należy poszerzać swoją wiedzę w zakresie różnych gałęzi prawa, dlatego zajmuję się sprawami nieruchomości w sposób kompleksowy. Począwszy od zbadania stanu prawnego nieruchomości, kończąc zaś na dochodzeniu roszczeń przed sądem. Przedmiotem mojego zainteresowania są wszystkie rodzaje nieruchomości; budynkowe, gruntowe jak i lokalowe. Posiadam wieloletnie doświadczenie zarówno w zakresie prowadzenia sporów przed organami administracji jak i sądami powszechnymi.


Będąc zaś Twoim adwokatem nieruchomości w Łodzi zaproponuję Ci najlepszą drogę do rozwiązania problemu, ponadto w zależności od rodzaju sprawy, pomogę Ci zebrać materiał dowodowy i przygotuje niezbędne dokumenty. Sprawą zajmę się z pełnym zaangażowaniem, licząc że w ten sposób zyskam zadowolonego klienta, który poleci mnie innym osobom jako dobrego adwokata od nieruchomości z Łodzi.

Jaki jest dobry adwokat nieruchomości w Łodzi?


Wiedza i doświadczenie to podstawowe atuty dobrego adwokata. Prawo nieruchomości ulega ciągłym zmianom, czasami należy odnieść się do przepisów bardzo starych np. Kodeksu Napoleona przy analizie problemu zasiedzenia albo zupełnie nowych powstałych np. związku z pandemią. Moje wieloletnie i szerokie doświadczenie pozwoli Ci, Drogi Klienci poprawnie przeprowadzić podział nieruchomości, bezpiecznie sprzedać lub kupić lokal mieszkalny, znieść współwłasność czy otrzymać odszkodowanie za wywłaszczenie nieruchomości. Pomogę Ci przejść bezboleśnie przez sprawy spadkowe jak i kwestie dotyczące podziału majątku małżeńskiego. Bez względu na jakim etapie życia jesteś, skorzystaj z pomocy prawnika od nieruchomości, ponieważ oszczędności w tym zakresie mogą być bardzo bolesne dla Twojego majątku. Zapewnij sobie bezpieczeństwo korzystając z pomocy dobrego adwokata nieruchomości w Łodzi.